Výtvarná výchova 9.A

V  9. ročníku budeme čerpat z již vyzkoušených výtvarných technik. Budeme je kombinovat a zkoumat jejich další možnosti využití.

Opustíme rozumové a popisné vidění světa a necháme promluvit naši fantazii. Krom klasické plošné tvorby se můžete těšit i na tvorbu objektovou a tvorbu v přírodě.

Potřeba bude zadaný výtvarný materiál (v čási pomůcky), ale také vaše plná pozornost, pečlivost a chuť tvořit a vzájemně spolupracovat.

Září  Objektová tvorba Babylonská věž;  příspěvek třídy 9A ke Dni jazyků

Kresba dle předlohy; stínování a šrafování; kresba zátiší // zvířete + pozadí

Společný obraz; třída rozdělená na dvě skupinky vytvoří dva obrazy v duchu vzájemné spolupráce, respektu k práci spolužáků a momentální inspirace

Říjen  Impresionismus ; malba - imprese podzimní přírody