Moderní gymnastika

Školní sportovní klub při ZŠ nám. Míru 3 - oddíl moderní gymnastiky

Oddíl byl založen v roce 1995 jako Školní sportovní klub při Základní škole na nám. Míru 3 v Brně. Během uplynulých let prošlo oddílem víc jak 350 děvčat. Pro přípravu závodnic využíváme tělocvičnu školy.

Děvčata ze závodního oddělení našeho oddílu nás úspěšně reprezentují na městských a oblastních přeborech i na pohárových závodech. V našem středu máme i úspěšné účastnice mistrovství České republiky.

Přebornicemi města Brna byly v posledních letech v jednotlivých kategoriích ZP

2x Kateřina Bílková,a Laetitia Chevalier,

1x Marie Vavřínková a Natálie Kumanová

Přebornicemi Jihomoravské oblasti byly

Bílková Kateřina, 2x Latitia Chevalier, Marie Vavřínková a Natálie Kumanová

Prvních 4 až 5 dívek z oblastního přeboru postupuje v jednotlivých věkových kategoriích na mistrovství České republiky.

To se podařilo v kombinovaném programu Tereze Nováčkové v roce 2004 – 6. místo a 2005 –

1. místo.

V základním programu byla na mistrovství ČR 4x Kateřina Bílková (vždy do 7. místa), 3x Laetitia Chevalier (5. místo v roce 2018), 2x Vavřínková Marie (v roce 2018 – 3. místo a v roce 2019 1. místo družstev), 2x Natálie Kumanová, 1x Korpasová Tereza, Svozilová Markéta, Slováčková Eva, Všetečková Jana, Plíhalová Petra, Brűcková Timea. Všechny závodnice se umístily v jednotlivých věkových kategoriích převážně v první polovině startovního pole.

Dívky závodního oddělení cvičí 2x týdně, začínající 1x týdně.

Zápis nových děvčat (ročník narození 2016 a mladší, výjimečně 2015) do oddílu moderní gymnastiky

12. 9. 2023 od 15:00 do 17:00 hod,

případně každé další úterý do konce září ve stejnou dobu.

Kontakt a informace:    Theimerová Dagmar, tel. 608739026, dasa.theimerova@seznam.cz

Slováčková Barbora, tel. 773209099, slovba@seznam.cz