Literární seminář 6.A

Vyučující: Mgr. Irena Vaníčková

ZÁŘÍ

• Lidová slovesnost (přísloví, pranostiky, říkadla, lidová píseň, píseň, pořekadla)

Doporučená četba pro 6. ročník je ke stažení ZDE.

ČTENÁŘSKÝ DENÍK

Ve čtenářském deníku musí být za 1. pololetí školního roku 2019/2020 tři záznamy, za 2. pololetí také tři záznamy. Celkem musí žáci přečíst 6 knih. Dvě knihy za pololetí žáci vybírají ze seznamu povinné četby, 1 knihu za pololetí vybírají dle svých preferencí.

Zápisy ve čtenářském deníku je možné odevzdávat kdykoliv v průběhu pololetí. Poslední termín je ovšem v pátek 13. prosince, pro druhé pololetí v pátek 15. května.

Vyučující musí záznam odsouhlasit. V případě, že máte pod čtenářským zápisem nějakou poznámku, je třeba ji opravit a předložit učiteli znovu k nahlédnutí.

Vyjadřujeme se pouze k těm bodům osnovy, ke kterým máme co říct.

• Př. Co bys na příběhu změnil? Nepiš odpověď: Neměnil bych nic.

Obsah knihy pište velmi stručně, rozepište se hlavně u dalších bodů osnovy.

Pokud si vyberete např. Staré řecké báje a pověsti, napište k záznamu:

• K rozboru jsem si vybral báji s názvem ……  nebo Nejvíce se mi líbila báje nazvaná ……. a dále popisujete jen tu.

Dbejte na to, aby byl záznam ČITELNÝ a PŘEHLEDNÝ. Můžete podtrhávat důležité informace nebo volit různé barvy. Snažte se psát BEZ CHYB, nebo si nechte záznam zkontrolovat od rodičů.

Pokud chcete záznam doplnit obrázkem, můžete, ale není to povinné.

OSNOVA čtenářského deníku je ke stažení ZDE.

PŘÍKLAD vyplněného čtenářského deníku je ke stažení ZDE.