Literární seminář 6.A

• Pohádky
  • B.Němcová
  • rozbor textu pohádky B.Němcové
  • DÚ  na 19.11. pracovní list (stranu s názvem "Epika" vypracuj celý a na 2.straně skončíš úkolem vedle obrázku "kozlíka¨,pozn. - v zadání posledního  úkolu se mluví o zeleně vyznačených slovech, to jsou ta slaběji vytištěná)

ŘÍJEN

• Bible-poslech
  • Bible, práce s textem
  • Na úterý 15.10. mají žáci zpracovat obsah jednoho biblického příběhu.

ZÁŘÍ

• Lidová slovesnost (přísloví, pranostiky, říkadla, lidová píseň, píseň, pořekadla)
  • Znázornění přísloví, pořekadla
  • Jarmareční píseň
  • 1.10. zadán úkol   "Kalendář (pranostiky na každý měsíc)"  - odevzdejte nejpozději 15.10.

Doporučená četba pro 6. ročník je ke stažení ZDE.

ČTENÁŘSKÝ DENÍK

Ve čtenářském deníku musí být za 1. pololetí školního roku 2019/2020 tři záznamy, za 2. pololetí také tři záznamy. Celkem musí žáci přečíst 6 knih. Dvě knihy za pololetí žáci vybírají ze seznamu povinné četby, 1 knihu za pololetí vybírají dle svých preferencí.

Zápisy ve čtenářském deníku je možné odevzdávat kdykoliv v průběhu pololetí. Poslední termín je ovšem v pátek 13. prosince, pro druhé pololetí v pátek 15. května.

Vyučující musí záznam odsouhlasit. V případě, že máte pod čtenářským zápisem nějakou poznámku, je třeba ji opravit a předložit učiteli znovu k nahlédnutí.

Vyjadřujeme se pouze k těm bodům osnovy, ke kterým máme co říct.

• Př. Co bys na příběhu změnil? Nepiš odpověď: Neměnil bych nic.

Obsah knihy pište velmi stručně, rozepište se hlavně u dalších bodů osnovy.

Pokud si vyberete např. Staré řecké báje a pověsti, napište k záznamu:

• K rozboru jsem si vybral báji s názvem ……  nebo Nejvíce se mi líbila báje nazvaná ……. a dále popisujete jen tu.

Dbejte na to, aby byl záznam ČITELNÝ a PŘEHLEDNÝ. Můžete podtrhávat důležité informace nebo volit různé barvy. Snažte se psát BEZ CHYB, nebo si nechte záznam zkontrolovat od rodičů.

Pokud čtete knihu složenou z více příběhů (soubory pohádek, pověstí), píšete obsah VŽDY ze 2 příběhů (pohádek či pověstí).

Pokud chcete záznam doplnit obrázkem, můžete, ale není to povinné.

OSNOVA čtenářského deníku je ke stažení ZDE.

PŘÍKLAD vyplněného čtenářského deníku je ke stažení ZDE.