Základní škola Brno,
nám. Míru 3, příspěvková organizace

Od září na naší škol spustíme nový informační systém - Edookit.

V rámci zlepšení komunikace jsme se rozhodli o zavedení nového informačního systému. Do 31.8. dostanou zákonní zástupci email s přístupovými údaji, kde po přihlášení uvidí vše, co se kolem Vašich dětí na naší škole děje, a to včetně známkování (elektronická žákovská knížka) a školních událostí. Během září by měli dostat přístupové údaje i žáci II. stupně, aby si sami mohli hlídat svoje studijní povinnosti.

Doufáme, že tento krok zefektivní a zprůhlední komunikaci mezi školou, rodiči a žáky a přispěje k tomu, že se nám všem bude dobře pracovat na jednotné platformě.

Kromě elektronické žákovské knížky bude součástí systému možnost komunikace s vyučujícími, výukové materiály, zadávání úkolů apod. Pokud byste chtěli vyučující kontaktovat jinak, využijte prosím jejich nové emaily ve tvaru jmeno.prijmeni@zsmirubrno.cz (budou později vypsány i na webových stránkách). Dále tam budete mít přístup ke školní knihovně, rozvrhům a dalším funkcím.

Součástí systému není nový stravovací systém, ten zůstává původní.

Vzhledem k tomu, že se jedná o naprostou novinku, možná se objeví zezačátku nějaké mouchy a bude zapotřebí vše doladit na potřeby školy a rodičů tak, jak se při praktickém používání projeví. Věříme ale, že to brzy zvládneme k všeobecné spokojenosti.