Základní škola Brno,
nám. Míru 3, příspěvková organizace

Vážení rodiče,

jak jsme Vám už dávali vědět, od září přechází naše škola na školní systém Edookit. Jedná se o informační systém, ve kterém po přihlášení najdete vše, co se týká školní docházky Vašich dětí. U každého dítěte se Vám objeví jeho rozvrh, známky okamžitě po jejich zadání (systém supluje žákovskou knížku), informace o různých školních akcích, absence Vašeho dítěte, přes Edookit budete posílat omluvenky a komunikovat s jednotlivými učiteli, najdete tam knížky půjčené ze školní knihovny, studijní materiály a mnoho a mnoho dalšího.

Do 31. 8. 2020 se budou všem postupně zasílat přístupové údaje na emaily, které máme k dispozici. Pokud Vám do té doby nic nepřijde, kontaktujte prosím svého třídního učitele. Edit 31.8. Všechny přístupové údaje byly odeslány. Pokud Vám dosud nepřišel email od Edookitu, zkontaktujte prosím svého třídního učitele.

Přihlašování je možné z hlavní strany našich webových stránek a také je možné nainstalovat si aplikaci do počítače či na mobilní telefon. Jeden přístup je pro všechny děti, které na naší škole máte, pokud by Vám přišel přístupový email vícekrát (máte u nás více dětí), ty další klidně ignorujte.

Jedná se o velkou změnu, ale věříme, že jakmile se vše zaběhne, bude to výborný nástroj pro nás pro všechny. Stejně jako se jedná o novotu pro Vás, jde o novinku i pro nás, proto bychom Vás rádi požádali o trpělivost. I my, učitelé, se učíme se systémem pracovat. Možná není vše nastaveno úplně perfektně, můžou se objevit chyby a nedodělky, ale věříme, že to během podzimu doladíme.

Edookit je velice intuitivní, najdete v něm mnoho nápověd (hledejte otazníčky) a návodů. Pokud se někde zaseknete, vygooglete a určitě něco najdete. Pokud by nastal nějaký velký problém, kontaktujte prosím svého třídního učitele, mějte však na paměti, že oni pracují v naprosto jiném prostředí, takže Vám v detailech tak úplně nepomohou.

Návod:

Rodičovský portál

(pozn. - ne všechny funkce z návodu můžou být u nás spuštěny)