Moderní gymnastika

Školní sportovní klub při ZŠ nám. Míru 3 - oddíl moderní gymnastiky

Oddíl byl založen v roce 1995 jako Školní sportovní klub při Základní škole na nám. Míru 3 v Brně. Během uplynulých let prošlo oddílem víc jak 300 děvčat. Pro přípravu závodnic využíváme tělocvičnu školy. Děvčatům se daří dosahovat pěkných výsledků v pohárových i postupových závodech.

Děvčata ze závodního oddělení našeho oddílu nás úspěšně reprezentují na městských a oblastních přeborech i na pohárových závodech. V našem středu máme i úspěšné účastnice mistrovství České republiky.

V letech 2004 a 2005 v kategorii III.VTp Tereza Nováčková, v kategorii základního programu v r. 2009 Korpasová Tereza, v r. 2010 Bílková Kateřina, 2012 Korpasová Lucie, 2013 Bílková Kateřina a v roce 2015 opět Kateřina Bílková a Markéta Svozilová.

V roce 2016 reprezentovaly náš oddíl na Mistrovství republiky 3 závodnice - Kateřina Bílková, Eva Slováčková a Jana Všetečková.

V roce 2017 se zúčastnily mistrovství ČR dvě závodnice – Petra Plíhalová (l5. místo) a žákyně školy Laetitia Chevalier, která skončila v silné konkurenci na 7. místě.

Rok 2018 se stal nejúspěšnějším rokem v historii oddílu.

Přebornicí města Brna se v základním programu ve II. kategorii stala Marie Vavřínková,  (Laetitia Chevalier byla 3.) a ve IV. kategorii  Natálie Kumanová.

Přebornicemi Jihomoravské oblasti je ve II. kategorii  Laetitia Chevalier (Marie Vavřínková byla 2.) a ve IV. kategorii Natálie Kumanová.

Tato děvčata postoupila na Mistrovství ČR, kde v silné konkurenci  z celé republiky byla Marie Vavřínková na 3. místě, Laetitia Chevalier skončila 5. a Natálie Kumanová se umístila na 14. místě.

Rok 2019 byl úspěšný pro starší i pro malé závodnice oddílu.

Nejmladší závodnice Marie Skřičková (2013) byla na městském přeboru v kategorii 0.B 6. a na přeboru Jihomoravské oblasti 3.

O rok starší Barbora Kafková /2012) – kategorie 0.A – na městském přeboru 3. a na oblastním přeboru 2. místo.

Městský přebor –        kategorie 2 (ročník 2008, 2009)         Karasová Kamila – 4. místo

Brűcková Timea – 7. místo

Kategorie 3 (ročník 2007, 2006)         Laetitia Chevalier – přebornice města Brna

Vavřínková Marie – 4. místo

Kategorie 4. (ročník 2005 – 2003)      Kumanová Natálie – přebornice města Brna

Oblastní přebor           kategorie 2.                 4. místo Brűcková Timea

Kategorie 3                 1. místo Vavřínková Marie – přebornice Jihomoravské oblasti

3. místo Chevalier Laetitia

Kategorie 4.                4. místo Kumanová Natálie

Tato 4 děvčata z oblastního přeboru postoupila na Mistrovství ČR,

Marie Vavřínková byla členkou 1. družstva Jihomoravské oblasti, které na MČR zvítězilo.

Ostatní dívky se umístily v první polovině startovního pole.

Nábor nových děvčat do přípravného oddělení oddílu moderní gymnastiky - ročník narození 2013 a 2014 (výjimečně i starších) - se uskuteční v tělocvičně školy na nám. Míru 3 dne 10. 9. 2019 od 15:30 do 17:00 hod.

Přípravné oddělení cvičí každé úterý od 15:30 do 17:00 hod vždy v tělocvičně základní školy nám. Míru.

Dívky závodního oddělení - úterý 17: 00 - 18:30 ZŠ nám. Míru

středa 16:00 - 17:30 ZŠ nám. Míru