Základní škola Brno,

nám. Míru 3

Pozdrav paní ředitelky pro rodiče

Vážení rodiče,

doufám, že jste si o Velikonocích trošku oddechli a odpočinuli od každodenních povinností.

Máme za sebou více než měsíc domácího vyučování a musím říct, že obdivuji, jak všechno zvládáte. Vím, že někteří z Vás kromě toho, že dohlížíte na učení nebo přímo pracujete se svými dětmi, ještě plníte své povinnosti do práce a staráte se o chod domácnosti. Bohužel nikdo z nás neví, jak dlouho tato situace ještě potrvá. Předpokládám, že máme před sebou minimálně ještě jeden měsíc domácího vyučování. Nemáme jiné informace než Vy, tedy z médií.

Chtěla bych Vás všechny uklidnit, abyste se neděsili učiva, pokud Vám je nelze s dětmi zvládnout (v případě mladších) nebo pokud je Vaše děti zcela nezvládají (v případě starších). Učitelé zadávají a procvičují s dětmi podle plánu učiva, který by se měl za dané pololetí zvládnout. Myslím si, že zatím vše jde bez větších obtíží  (podle dostupných informací od třídních učitelů) a že se neostýcháte obracet na učitele, když potřebujete radu nebo vysvětlení. Vše se budeme snažit dotáhnout ve zbývajících šesti týdnech, pokud se žáci budou moci vrátit do škol.

Spekuluje se však i o tom, že by už děti před prázdninami nastoupit neměly. Opět bych Vás chtěla trochu uklidnit. Každý začátek nového školního roku je věnován opakování. Určitě se nám během prvních měsíců podaří učivo dovysvětlit a dohnat, co bude potřeba. Také se prosím nebojte známkování. My sami nevíme, jak se vůbec toto pololetí bude hodnotit. Je možné, tak jak to dovoluje školský zákon, že bude klasifikace prodloužena až do konce října. Také je možné, že vše bude vyřešeno jinak. Zatím žádné konkrétní informace z MŠMT nemáme.

Chtěla bych Vás poprosit, abyste dál dohlíželi na své děti a pracovali s nimi tak jako dosud. My se také snažíme, aby námi připravená práce byla pro naše žáky smysluplná    a bavila je. Neváhejte se na nás obracet, pokud budete něco potřebovat. Všichni už se moc těšíme, až se ve škole společně shledáme a doufáme, že to půjde co nejdříve.

 

Přeji všem co nejpevnější zdraví a nervy.                       Mgr. Kateřina Julínková, ředitelka školy