Výtvarná výchova 8.A

Vyučující: Mgr. Kateřina Julínková

Vzhledem k tomu, že mám namyšlenou spoustu krásných námětů, které bychom ve výtvarce mohli dělat, zaměřte se ještě o prázdninách na sběr materiálů. Budeme potřebovat hladké oblázky a kamínky (lépe placaté, od 2-6cm), mušličky, mořský písek, větší oblé valounky (5-10cm), zajímavé kameny, šišky, dřívka, kůry, šnečí ulity. Také si vylisujte alespoň tři celé krásné květiny (bez kořenů, např levanduli, fialku, jestřábník, rozrazil, pryskyřník a pod.), lisujte také zajímavé květy a listy. Vše pečlivě uschovejte a na začátku roku se domluvíme, kdy budeme co potřebovat.

Na prvních třídních schůzkách 10.9. bych chtěla od rodičů vybrat částku 200 Kč na speciální výtvarné potřeby, které budu žákům sama nakupovat a tím se vyhneme problémům, že si někdo něco zapomene přinést. Na web.stránkách pak nákup vyúčtuji. Tuto částku bych využila také jako vstupné do galerie nebo na výstavu, kterou v tomto pololetí navštívíme.

ZÁŘÍ

4.9. budova školy koláž

Na příští hodinu si vezměte barvy, štětce, tuš, kalíšek na vodu, hadřík a podložku (noviny) na ochranu lavice.

11.9. budova školy-barvy (tempera nebo vodovky), kontury vyznačit tuší

Na příští hodinu si přineste 8-10 oblých (nejlépe placatějších) kamínků o rozměru 2-6 cm, jeden větší plochý kámen (cca 4x8 cm), mořský písek, pár mušliček, černou fixu a štětce, kalíšek na vodu a hadřík. Pro všechny zakoupím lepidlo Herkules a akrylové barvy, také tyčinky do lepicí pistole a brusný papír. Připravím také lišty na rámeček a podkladovou desku na obrázek.

18.9. obrázek Vzpomínka na prázdniny

25.9. věstonická Venuše -keramika