Informatika 6.A

Vyučující: Mgr. Jana Horáková

Probrali jsme všechny tematické celky pod ŠVP. V následujících hodinách se budeme na přání žáků věnovat různým praktickým záležitostem (programovací hra Lightbot, otázky bezpečnosti na internetu, nákup PC a příslušenství - co pohlídat, síťování zařízení v domácnosti) a opakování.

Studijní materiály:

Jak jsem slíbila, zde najdete návod se screeny k práci s oddíly. Vyzkoušet si to můžete na tomto souboru, který jsem použila jako příklad. Snad vám to pomůže.

Pro velký úspěch jsem vám připravila i návod na dělání automatického obsahu. Tohle zkoušet nebudu, ale zkuste se na to podívat, bylo by dobré, kdybyste to znali, ušetří vám to spoustu času a bolení hlavy později.

Základní pojmy do informatiky

Programy a soubory

Seznam referátů do informatiky:

1) Knihovna Jiřího Mahena (registrace, co tam najdeme, vyhledávání) - Claudie, Honza (proběhlo)

2) Moravská zemská knihovna (registrace, co tam najdeme, vyhledávání) - Lenny

3) Národní knihovna v Praze (co tam najdeme, vyhledávání, proč nás to vůbec zajímá) - Zuzana, Eliška (proběhlo)

4) Povinný výtisk (co to je) - Nina, Vašek (proběhlo)

5) Archiv (co to je, k čemu se to dá použít) - Saša, Katka (proběhlo)

6) MZA, AMB (co to je) - Dominik, Anežka (proběhlo)

7) jib.cz (co to je, jak se s tím pracuje) - Monika, Lukáš (proběhlo)

8) wikipedia.com (vznik, působení, financování, věrohodnost) - Filip, Julie (proběhlo)

9) google.com (vznik, působení, způsoby vyhledávání) - Šárka, Kristýna (proběhlo)