Hra je radost, učení při hře jest radostné učení.“ J. A. Komenský

TV

ČJS

ČJ

ČJS- ČLOVĚK A JEHO SVĚT (prvouka)

ČSP-ČLOVĚK A SVĚT PRÁCE (pracovní činnosti)

Na čtvrtek 20. 6. vzít do školy Prvouku - Člověk a jeho svět.

ČERVEN

42. týden školy: 17. 6. - 21. 6. 2019

ČESKÝ JAZYK

Slabikář: pokračujeme od strany 118 dokončení Slabikáře! :)   Opakování již naučeného, modelování obtížných písmen z modelíny nebo na tabulku fixem. Čtení slabik, slov, vět. Procvičování slabik bě, pě, vě. Dramatizace pohádek.

Pracovní sešit: slouží k procvičení učiva z učebnice, necháváme ve škole.

Učivo: rozdíl mezi hláskou a písmenem, vyvozování slabik, čtení písmen, slabik, slov a vět. Čtení na pokračování- Mach a Šebestová na cestách.

Písanka 4: dokončeno.

MATEMATIKA

Matýskova matematika (učebnice): Nová učebnice - 3. díl Matýskova matematika - počítání do dvaceti. Určování počtu do 20, slovní úlohy, používáme dopočítávadlo do 20. Dokončeno. Slovní úlohy s grafickým zaznamenáváním, určování počtu o 2, o 3, o 4, o 5 více. Seznámení s geometrickými tělesy: kvádr, jehlan, koule, krychle, válec, kužel.

Stavba z krychlí- určování počtu krychlí ve sloupci.

Seznámení s geometrickými tělesy, vyhledávání geometrických těles (krychle, koule) a geometrických tvarů (čtverec, kruh, trojúhelník, obdélník). Rozdíl mezi geometrickým tvarem a tělesem.

malý Matýsek (pracovní sešit): nový pracovní sešit- dokončení. Sešit necháváme ve škole, procvičujeme již naučené učivo.

Učivo: sčítání a odčítání v oboru 0 - 20, porovnávání < > =, grafické doplňování příkladů, číselné řady, nově zapojení slovních úloh - grafické názornění, zapsání příkladu a odpovědi.

K učebnici Matýskova matematika jsou vydaná výuková videa,která slouží k procvičování naučeného pro děti. Naleznete je na stránce:    http://www
.matyskova-matematika.cz/matyskova-matematika-3-dil-aktualizovane-vydani/

ČLOVĚK A JEHO SVĚT

učivo - Léto- na zahradě, v lese, u rybníka. Opakování léto.

Sdělení rodičům:

1. Prosím o každodenní kontrolu psacích potřeb v pouzdře.

2. Prosím o kontrolu při práci na domácích úkolech a podpis rodiče.

3. Děti potřebují v hodinách mazací tabulku a fix!!! na procvičování již probraného učiva.

4. Prosím o pravidelnou kontrolu vlasů.

5. V úterý 18. 6. se konají třídní schůzky od 17:00 do 18:00 hod.

6. V posledním týdnu školy 24. 6. - 28. 6. - bude zkrácena výuka, každý den jen 4 vyučovací hodiny ( do 11:40 hod. pondělí až čtvrtek)

7. V pátek 28. 6. rozdáváme vysvědčení, pouze 1. vyučovací hodina do 8:45.

AKCE TŘÍDY

Projetový den tříd 1. A a 1. B

Poznávání města Brna a jeho okolí - Výlet na brněnskou přehradu a na hrad Veveří- projektoý den je plánovaný na polovinu června s ohledem a počasí.

V úterý 18.6. se uskuteční projektový den tříd 1. A a 1. B.

S sebou: vhodné oblečení a obuv, svačina, pití, 2x jizdenka na 60 min. (šalinkarta) a předem budeme vybírat 100 Kč na žáka. (jízda parníkem, popř. jiný nutný výdaj)

Přeplatek bude dětem vrácen v následujících dnech. Změna: Po dohodě s rodiči na třídních schůzkách(18. 6.) necháváme přeplatek v třídním fondu na příští školní rok.

V úterý 25. 6. Den s IZS - integrovaný záchranný systém na Kraví hoře - doporučení: opalovací krém, pokrývka hlavy, dostatek pití.

ANGLICKÝ JAZYK

Hodiny anglického jazyka probíhají hravou formou. V hodinách využíváme učebnici English Adventure Starter A.

Dbejte prosím na to, aby měly děti pastelky všech barev. Barvy máme probrané všechny a potřebujeme je pořád procvičovat. Není možné, aby si žák půjčoval pastelky od spolužáka.

ČERVEN

• Holiday (sandcastle, beach, opakování slovíček shell, fish, crab, starfish
  • Opakování

KVĚTEN