Hra je radost, učení při hře jest radostné učení.“ J. A. Komenský

TV

ČJS

ČJ

ČJS- ČLOVĚK A JEHO SVĚT (prvouka)

ČSP-ČLOVĚK A SVĚT PRÁCE (pracovní činnosti)

DUBEN

37. týden školy: 20. 5. - 24. 5. 2019

ČESKÝ JAZYK

Slabikář: pokračujeme od strany 100 po stranu 104. Nově písmenka ď, ť, ň + bě, pě, vě, mě. Opakování již naučených písmen, modelování obtížných písmen z modelíny nebo na tabulku fixem. Čtení slabik, slov, vět. Procvičování slabik bě, pě, vě. Dramatizace pohádek.

Pracovní sešit: slouží k procvičení učiva z učebnice, necháváme ve škole.

Učivo: rozdíl mezi hláskou a písmenem, vyvozování slabik, čtení písmen, slabik, slov a vět. Čtení na pokračování- Bob a Bobek.

Písanka 4: od strany 25 po stranu 29.

MATEMATIKA

Matýskova matematika (učebnice): Nová učebnice - 3. díl Matýskova matematika - počítání do dvaceti. Nově určování počtu do 20, poznávání čísl 16 - 20 a psaní, slovní úlohy, používáme nově dopočítávadlo do 20. Pokračujem od strany 37 po stranu 40. Slovní úlohy s grafickým zaznamenáváním, určování počtu o 2, o 3, o 4, o 5 více. Seznámení s geometrickými tělesy: kvádr, jehlan, koule, krychle, válec. Stavba z krychlí- určování počtu krychlí ve sloupci.

Seznámení s geometrickými tělesy, vyhledávání geometrických těles (krychle, koule) a geometrických tvarů (čtverec, kruh, trojúhelník, obdélník). Rozdíl mezi geometrickým tvarem a tělesem.

malý Matýsek (pracovní sešit): nový pracovní sešit- od strany 24 po stranu 27. Sešit necháváme ve škole, procvičujeme již naučené učivo.

Učivo: sčítání a odčítání v oboru 0 - 20, porovnávání < > =, grafické doplňování příkladů, číselné řady, nově zapojení slovních úloh - grafické názornění, zapsání příkladu a odpovědi.

K učebnici Matýskova matematika jsou vydaná výuková videa,která slouží k procvičování naučeného pro děti. Naleznete je na stránce:    http://www
.matyskova-matematika.cz/matyskova-matematika-3-dil-aktualizovane-vydani/

ČLOVĚK A JEHO SVĚT

učivo - opakování: Orientace v čase, Člověk ve společnosti - Místo, kde žijeme.

Sdělení rodičům:

1. Prosím o každodenní kontrolu psacích potřeb v pouzdře.

2. Prosím o kontrolu při práci na domácích úkolech a podpis rodiče.

3. Děti potřebují v hodinách mazací tabulku a fix!!! na procvičování již probraného učiva.

4. Prosím o vystřižení probíraných písmenek do desek na písmena. (M, m; A, a; L, l; E, e; S, s; O, o; P, p; U, u; I, i; T, t; J, j, Y, y; N, n; V, v; Z, z; D, d; K, k; Š, š; R, r; C, c; H, h; B, b, Ch, ch)

5. Prosím o pravidelnou kontrolu vlasů.

AKCE TŘÍDY

Školní výlet
středa 29. 5., přibližně od 8 do 14 hodin.
Zámek Boskovice, edukativní historické hry v zámecké zahradě, dobové kostýmy,  návštěva města Boskovice.
Budeme mít zajištěnou dopravu autobusem a průvodce po celou dobu akce. Výlet je společný se třídou 1. A.

Pokud souhlasíte s účastí Vašeho dítěte na školním výletě na zámek, pošlete po dítěti vyplněnou přihlášku a platbu za výlet nejpozději do pondělí 20. 5. 2019

Projetový den

Poznávání města Brna a jeho okolí - Výlet na brněnskou přehradu a na hrad Veveří- projektoý den je plánovaný na polovinu června s ohledem a počasí.

ANGLICKÝ JAZYK

Hodiny anglického jazyka probíhají hravou formou. V hodinách využíváme učebnici English Adventure Starter A.

Dbejte prosím na to, aby měly děti pastelky všech barev. Barvy máme probrané všechny a potřebujeme je pořád procvičovat. Není možné, aby si žák půjčoval pastelky od spolužáka.

KVĚTEN

• Jídlo (Food - chicken, bread, cheese, egg, apple, banana, orange, pear, milk, cake)
  • Do you like? I like..... I don' t like

DUBEN