Základní škola Brno,

nám. Míru 3

Informatika 6.B

Vyučující: Mgr. Jana Horáková

Úkol na 2 týdny od 23.3. do 3.4.

Podívejte se prosím na webovou aplikaci ScratchJe to programovací prostředí, ve kterém se pracuje podobně jako v Minecraft programování, se kterým jsme pracovali v hodinách, ale máte v něm mnohem větší prostor pro vlastní tvořivost. Jsou tam návody a příručky, mluvené i psané. Proklikejte si to, zkuste si vybrat jeden z nápadů a zatvořit si. Svoje práce si můžete ukládat do svých počítačů, takže mi prosím pošlete, co se vám podaří vytvořit. Tento úkol je vzhledem k jeho náročnosti na období do 3.4.2020.

Pokud se Vám nebude dařit, nezoufejte, je to trošku těžší, ale zase zajímavější.

 

Úkol na týden od 16.3. do 20.3.

Během pondělí Vám do Vašich emailových schránek (nebo k rodičům, když nenajdu tu Vaši) pošlu přihlašovací údaje k testům z mediální gramotnosti (pamatujete si je, už jsme je dělali na portálu proskoly). Prosím, zkuste si znovu Fake news - Začátečníci - Základní pojmy 1 a potom i Základní pojmy 2. V pátek se na ně podívám a uvidím, jak Vám to jde nebo nejde.

Edit 20.3. Z vaší třídy testy zatím prošlo pouze 6 žáků, zato gratuluji k získanému skóre 19 bodů!

 

Studijní materiály:

Zde najdete návod se screeny k práci s oddíly. Vyzkoušet si to můžete na tomto souboru, který jsem použila jako příklad. Snad vám to pomůže.

Pro velký úspěch jsem vám připravila i návod na dělání automatického obsahu. Tohle zkoušet nebudu, ale zkuste se na to podívat, bylo by dobré, kdybyste to znali, ušetří vám to spoustu času a bolení hlavy později.

 

Základní pojmy do informatiky

Programy a soubory