„Pro život, ne pro školu se učíme.“
Seneca
římský filozof (4 – 65 n. l.)

Třídní učitel: Dominik Pavlů

1 2 3 4 5 6 7 8
  8.00 - 8.45 8.55 - 9.40 10.00 - 10.45 10.55 - 11.40 11.50 - 12.35 12.45 - 13.30 13.40 - 14.25 14.35 - 15.20
 Pondělí  TV D ČJ ml AJ OV   1/2 ČSP 1/2 ČSP
Úterý AJ ČJml Z F M 1/2 Inf
Středa M ČJsl AJ D TV   VV VV
Čtvrtek AJ F M HV
Pátek M ČJlit LS Z 1/2 Inf

Třídní samospráva:

Předseda:                     THEODOR  BARRY

Místopředseda:             MATYÁŠ VANÍČEK

Třídní knihu :                HELENA HANZLOVÁ

Tříděný odpad :             JULIE LEWCZYSZYNOVÁ, NATÁLIE ZMRZLÁ

Nástěnku upravuje:      ANNA-MARIE  KYJOVSKÁ,EVA FUKSOVÁ

Květiny zalévá:             RICHARD ROZKYDAL, LUKÁŠ KICOŠ

Okna otvírá, zavírá:      řada u okna

Žákovský parlament :   MATĚJ ŠTŮSEK   /v pondělí v 7.30/

Třídnické informace a oznámení:

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Nejbližší akce třídy:

• 21. května - Fotografování tříd
  • 1.. června - návštěva technického muzea
  • 27. června - Projekt Brno (poznávání historického centra Brna)

V tomto školním roce se děti v rámci předmětů Člověk a svět práce (případně Matematika) budou účastnit mezinárodních projektů eTwinnig.

První projekt, do kterého jsme se zapojili, se jmenuje TRAVELLING COOKBOOK. V rámci tohoto projektu děti vytváří kuchařskou knihu s tradičními národními recepty (v angličtině), kterou sdílí s ostaními účastníky projektu, kterými jsou školy z různých států Evropy (Itálie, Turecko, Španělsko, Řecko, Chorvatsko, Rumunsko, Německo).

Našim prvním receptem byla Mramorová bábovka. Prezentace z její přípravy je zde.

Dalším receptem byla Bublanina. Prezentace zde.

Třetím jídlem, které jsme připravili, byl Bramborák. Prezentace zde.

A na závěr jsme si nechali snad nejoblíbenější jídlo všech Čechů - Smažený sýr s hranolkami a tatarkou. Prezentace zde.

Ve čtvrtek 7.12. dorazila konečně na naši školu Travelling Cookbook. Přišla z Hradce Králové, kde sídlí druhá česká škola, která se tohoto mezinárodního projektu účastní. Spolu s cestující kuchařkou dostaly děti malý dáreček a nějaké sladkosti. Do kuchařky přidáme naše recepty, které jsme nejen výtvarně zpracovali, ale skoro všechny také uvařili. V lednu zkusíme uvařit také některé z receptů našich zahraničních partnerů. Cestující kuchařku pošleme příští týden našim partnerům do Polska.

Dnes (20.12.) jsme konečně odeslali Cestující kuchařku i s našimi recepty a drobnými dárky do Polska. Přidali jsme i naše "home-made sweets" a vyzvali děti z Polska, aby zkusili uhodnout, co jsme to vlastně vyrobili.

Naše cestující kuchařka dorazila dne 12.1. 2018 konečně do Polska, kde ji děti vřele uvítaly. Jak mne informovala jejich paní učitelka, snědly hned všechny sladkosti, které jsme jim poslaly, prostudovaly všechny recepty (a chtěly je hned vyzkoušet) a naši pohlednici si pověsily na nástěnku. Byla to prý zatím jejich nejlepší hodina angličtiny.
Kuchařka nyní poputuje do Chorvatska.

Zde je odkaz na stránky projektu.
Děti ze školy v Turecku nám poslaly milé přání k novému roku:

Vyučované předměty:

(klikatelné odkazy Vás přenesou na stránku s konkrétními informacemi)

Angličtina

Fyzika