Hra je radost, učení při hře jest radostné učení.“ J. A. Komenský

TV

ČJS

ČJ

ČJS- ČLOVĚK A JEHO SVĚT (prvouka)

ČSP-ČLOVĚK A SVĚT PRÁCE (pracovní činnosti)

BŘEZEN

29. týden školy: 18. 3. - 22. 3. 2019

ČESKÝ JAZYK

Slabikář: pokračujeme od strany 69 po stranu 73. Nově písmenko Ř, ř; Ch, ch. Opakování již naučených písmen. Čtení slabik, slov, vět. Procvičování písmen- d, b, p.

Pracovní sešit: slouží k procvičení učiva z učebnice, necháváme ve škole.

Učivo: rozdíl mezi hláskou a písmenem, vyvozování slabik, čtení písmen, slabik, slov a vět. Čtení na pokračování- Bob a Bobek.

Písanka 3: od strany 29 po stranu 33.

MATEMATIKA

Matýskova matematika (učebnice): Nová učebnice - 3. díl Matýskova matematika - počítání do dvaceti. Sčítání a odčítání do 10, dopočítáváme, určování počtu do 10, slovní úlohy, používáme dopočítávadlo.

Nově poznávání a psaní čísel 11-15, určování daného počtu. Seznámení s geometrickými tělesy, vyhledávání geometrických těles (krychle, koule) a geometrických tvarů (čtverec, kruh, trojúhelník, obdélník). Rozdíl mezi geometrickým tvarem a tělesem.

malý Matýsek (pracovní sešit): nový pracovní sešit- od strany 1 po stranu 3. necháváme zatím ve škole, procvičujeme již naučené učivo.

Učivo: sčítání a odčítání v oboru 0 - 10, porovnávání < > =, grafické doplňování příkladů, číselné řady, nově zapojení slovních úloh. Nově čísla 11-15.

K učebnici Matýskova matematika jsou vydaná výuková videa,která slouží k procvičování naučeného pro děti. Naleznete je na stránce:    http://www
.matyskova-matematika.cz/matyskova-matematika-3-dil-aktualizovane-vydani/

ČLOVĚK A JEHO SVĚT

učivo - Na jaře- Okénko do jarní přírody, rozdíl mezi zimou a jarem. Jarní příroda.v Zvířata a jejich mláďata, druhy jarních květin. Jaro je tady.

Sdělení rodičům:

1. Prosím o každodenní kontrolu psacích potřeb v pouzdře.

2. Prosím o kontrolu při práci na domácích úkolech a podpis rodiče.

3. Děti potřebují v hodinách mazací tabulku a fix!!! na procvičování již probraného učiva.

4. Prosím o vystřižení probíraných písmenek do desek na písmena. (M, m; A, a; L, l; E, e; S, s; O, o; P, p; U, u; I, i; T, t; J, j, Y, y; N, n; V, v; Z, z; D, d; K, k; Š, š; R, r; C, c; H, h; B, b)

5. Prosím o pravidelnou kontrolu vlasů.

ANGLICKÝ JAZYK

Hodiny anglického jazyka probíhají hravou formou. V hodinách využíváme učebnici English Adventure Starter A.

Dbejte prosím na to, aby měly děti pastelky všech barev. Barvy máme probrané všechny a potřebujeme je pořád procvičovat. Není možné, aby si žák půjčoval pastelky od spolužáka.

BŘEZEN

• barvy (black, white, brown, orange, pink, purple)
  • moře (fish, shell, crab, starfish. seahorse)
  • happy, sad