Školní knihovna

ÚTERÝ - velká přestávka (9:40 - 10:00)

ČTVRTEK - velká přestávka (9:40 - 10:00)

POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!!

Vzhledem ke stěhování knihovny do jiných prostor je možné půjčovat knížky pouze do 24. května 2018. Později už nebude možné knihy půjčit. Vracet knihy můžete až do poloviny června.

Knižní výzva
Vážené čtenářky, Vážení čtenáři,
přiblížil se konec května a s ním i konec naší knižní výzvy. Kdo chce být zapojen do slosování o hodnotné ceny, musí donést do školy svůj deníček se zapsanými knihami a mapku Evropy. Deníček odevzdáte nejpozději 31. května 2018 paní učitelce Konečné a pak už se můžete těšit na vyhlášení. Čtení zdar a knižní výzvě zvlášť!

Od 2. října do 31. května bude probíhat knižní soutěž Knižní výzva. Během celého října se můžete přijít přihlásit do knihovny, kde obdržíte mapku Evropy, kam si budete zaznačovat (vybarvovat) státy, odkud jste si půjčili a přečetli nějakou knihu. Opět si pořídíte deníček, kam si budete zaznamenávat výpůjčky, necháte podepsat rodiči a budete se snažit za dané období (říjen až květen) posbírat co nejvíce knih z různých evropských států.
Četbě zdar!

Pravidla půjčování:

• ​Výpůjční lhůta je jeden měsíc.
  • V případě, že nestihnete knihu vrátit do konce lhůty, nebude vám půjčena žádná další kniha (do té doby, než knihu vrátíte) a za každý den prodlení zaplatíte 1 Kč.

Žáci, kteří ani po opakovaném vyzvání nevrátí půjčené knížky, třeba z důvodu ztráty či poškození, budou muset knihu nahradit, např. novou knihou, nebo knihou z antikvariátu.

SEZNAM VŠECH KNIH najdete ZDE- v excelové tabulce vyhledávejte
tituly pomocí Ctrl+F a do okénka zadejte požadovaného autora nebo titul.

V novém roce 2018 jsme díky výtěžku z vánočního jarmarku mohli opět zakoupit nové knihy do naší školní knihovny, především pro 1. stupeň.
Přijďte se podívat a zapůjčit si některé z těchto knih:

• Elvíra Lindo: Chudák Manolito, Manolito Brejloun, Frajer Manolito
  • Jeff Kinney: Deník malého poseroutky 8 - 12
  • Lucie Lomová: Anča a Pepík 1 - 4
  • Jo Nesbo: Zachrání doktor Proktor Vánoce?
  • Iva Procházková: Soví zpěv
  • Betty McDonaldová: Paní Láryfáry
  • Daniela Krolupperová: Policejní křeček a zámecký zloděj
  • Ivona Březinová: Řvi potichu, brácho