Poznávání bylin a dřevin - soutěž

Na naší škole už od začátku měsíce probíhá soutěž v poznávání bylin a dřevin. V současnosti se žáci můžou seznámit se vzorky a obrázky, které jsou umístěny na chodbách v I. a II. patře.

Od 24. 5. do 8. 6. bude probíhat vlastní soutěž, kde žáci budou muset předvést své znalosti. Soutěž je povinná, výstupem je mimo jiné známka do přírodopisu či podobného předmětu.

Žáci budou muset umět poznat správný název 20 druhů bylin či stromů, určit, co daná bylina léčí, určit 10 vzorků živých přírodnin stromů a z 10 dřevin a bylin vybrat ty jedovaté a nebezpečné člověku. Otázky jsou bodovány.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích, 1. kategorie 3. - 5. ročník, 2. kategorie 6. - 9. ročník, vítěz z každé kategorie získá poukázku na 500,- Kč na knihu dle svého výběru.