Čtenářské dílny

Čtenářský klub

VYUČUJÍCÍ: Mgr. Šárka Konečná

KDY? každý čtvrtek od 13:45 do 15:15 (celkem 90 minut)

KDE? knihovna (3. patro)

Čteme společně i každý sám, povídáme si o knihách, autorech, životě a nasloucháme jeden druhému… Cílem setkávání je vytváření čtenářského společenství.

Náplň klubu již od počátku zakládáme na třech stěžejních čtenářských aktivitách:

• sdílení vlastního čtenářství spolu s doporučováním si četby navzájem (zde klademe důraz na vrstevnické doporučování, které je hlavním faktorem při výběru knihy a v motivaci k četbě vůbec),
  • půjčování knih domů a
  • přímá práce s knihou během samotné schůzky s důrazem na samostatné čtení knih dle vlastního výběru formou dílny čtení, resp. přímá práce s knihou formou čtenářských lekcí.

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO RODIČE:

• Čtenářský klub bude probíhat v období pěti po sobě jdoucích měsících, ve kterých probíhá výuka.
  • Pokud je žák do klubu přihlášen, je pro něj docházka povinná a jeho nepřítomnost musí být zákonným zástupcem žáka omluvena.
  • Je možné se přihlásit i v průběhu roku.

Přihlášku do čtenářského klubu lze stáhnout zde.