Projekty EU

Školní asistent do ZŠ (2017-2019)

Na škole od září 2017 působí školní asistent financovaný ze zdrojů EU. Jeho úkolem bude odlehčit pedagogickým pracovníkům od velké administrativní zátěže, která je v posledních letech postihla, aby se více mohli věnovat vlastní pedagogické práci.

Zároveň budou probíhat čtenářské dílny v prvním i druhém pololetí. O čtenářské dílny se budou starat v tomto školním roce pí uč Vitíková a v příštím školním roce pí uč Konečná.

Pí uč Koutná se potom v rámci doučování věnovala našim žákům, kteří se přistěhovali z cizích zemí, aby jim pomohla adaptovat se hlavně jazykově na pobyt u nás.

Jazykový pobyt (2015)

Naše škola se zapojila do Výzvy č. 56 MŠMT z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

V rámci tohoto projektu se v srpnu 2015 tři učitelky naší školy zúčastnily dvoutýdenního intenzívního jazykového kurzu v Galway v Irsku.

V další části tohoto projektu se 30 žáků naší školy (+ 3 učitelé) zúčastnilo studijně vzdělávacího pobytu v Anglii, který  se uskutečnil v termínu 21. 11. až 27. 11. 2015 (sobota – pátek).
Děti měly z projektu hrazenou dopravu autobusem (včetně Eurotunelu/trajektu), 4krát ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (obědy ve formě balíčků), 9 hodin výuky angličtiny + výukové materiály, komplexní pojištění do zahraničí. Děti navštívily řadu památek a zajímavých míst v Londýně a jižní Anglii (vstupy do památek z projektu hrazeny nebyly).

Školní dílna (2015)

Naše škola se zapojila do Výzvy č. 57 MŠMT z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na zařízení pracovních dílen.

V podkroví vyrostla krásná nová dílna, kde se žáci spolu s učiteli zabývají rukodělnými pracemi.

Peníze školám (2011 - 2013)

Naše škola byla od roku 2011 do roku 2013 zapojena do projektu EU "Peníze školám", který slouží k lepšímu vybavení škol pomůckami a k inovaci vzdělávacích materiálů.