Literární seminář 6.A

Červen

V pondělí 11.6. (nejpozději v úterý) mi odevzdáte zadanou práci v rozsahu A4 vytvořenou na základě dobrodružné literatury. Ocitnete se na opuštěném ostrově (jako Robinson) a máte s sebou pouze tři věci. Vybírejte dobře, co Vám umožní přežít rok, než vás zachrání loď. Nezapomeňte na nadpis a osnovu příběhu. Pište do sešitu Literární seminář. (Protože je rozměru A5, měli byste napsat 4 strany.)

Leden

22.1.2018 nezapomeňte dodělat domácí úkol do semináře. Vypsat slovanské bohy, napsat jejich vlastnosti vnější a vnitřní a namalovat obrázek hlavního z nich. Úkol přineste nejpozději ve středu 31.1.

Na pátek 12. 1. nezapomeňte napsat svoji vlastní bajku. Vlastnosti zvířat máte v sešitě literatury, vyberte si nějaké české přísloví skrývající poučení a na něj napište bajku s vhodnými zvířaty. Min. rozsah 1xA5, max.2x A5.

14.12. 2017

VZKAZ  PRO RODIČE

Žádám všechny rodiče, aby se nepodíleli na psaní obsahů do čtenářských deníků. Není ani třeba, abyste zápisy opravovali, chyby v obsahu textu určitě nehodnotím. Rozhodně také neraďte a nepomáhejte, co do deníku napsat. Jde mi o to, aby se Vaše děti naučily samostatně zkrátit text a později tuto dovednost využily k učení.

1. 12.

na pátek si všichni dodělají úkol v sešitě Literární seminář, odpovědi na otázky z textu v čítance Kronika města Kocourkova

16.11.

Můžete mi postupně nosit čtenářské deníky, třeba jen s jednou knihou, nenechávejte to až na prosinec. Poslední termín je 15. 12. Zapsány musí být tři knihy v rozsahu A4, doporučuji použít doporučenou četbu, bude vám to ku prospěchu.

Známky za čtenářský deník jsou podstatnou částí známky z literárního semináře.